14 Квітня, 2018

Рак простати

Рак простати – це злоякісне утворення, яке формується із епітелію передміхурової залози (простати). Це захворювання виникає переважно у чоловіків, старше 65 років. Також до групи ризику відносяться чоловіки, що мають генетичну схильність до онкології.

Читайте також: простатит

аденома простати

Рак простати: симптоми

У цього різновиду онкології немає єдиного чітко вираженого симптому, а інколи певні стадії розвитку хвороби протікають безсимптомно.  Загальному, можна виокремити такі ознаки раку простати:

  • Проблеми із сечовипускання. Тут слід розуміти, що може бути порушене сечовипускання у будь якій формі: прискорене сечовипускання, слабкий струмінь сечі, струмінь переривається, відчуття неповного спорожнення, біль під час сечовипускання, важко почати акт сечовипускання тощо.
  • Поява крові у сечі або спермі. Можуть бути домішки, можуть бути вкраплення.
  • Біль під час еякуляції.
  • Біль у попереку, біль в області тазу та стегна. Характер болю постійний, він не проходить.

Ці симптоми можуть свідчити про розвиток раку простати в організмі. Вони є характерними для інших проблем сечовидільної системи, тому при їх виявленні в будь-якому випадку необхідна консультація в уролога.

Рак простати: діагностика та виявлення

Для того, щоб виявити рак простати на ранніх стадіях в пацієнтів, що не мають клінічних ознак, застосовують онкологічний скринінг. Обов’язково проводиться ректальне пальцеве дослідження для того, щоб виявити ущільнення простати (або їх відсутність), присутність яких виключає злоякісну пухлину.

Також проводять аналіз крові на визначення рівня ПСА (простатоспецифічного антигена). Якщо кількість ПСА перевищує норму – це дає підставу для проведення мультифокальної біопсії.

Трансректальна мультифокальна біопсія передміхурової залози – це також метод, що допомагає виявити рак простати. Під час процедури в пряму кишку пацієнта вводиться ультразвуковий датчик, що має біопсійну насадку. Тоді біопсійним пістолетом проводиться мінімум 12 прицільних вистрілів по спеціальних точках. Під час вистрілів біопсійна голка діаметром 1,2 мм проникає на глибину 20-22 міліметри.

Попри дещо лякливий опис, процедура практично безболісна. Оскільки біопсійні пістолети працюють дуже швидко. Отриманий матеріал відправляють на дослідження і розраховують так звану «суму Глісона» від 6 до10 балів – чим показник нижчий, тим імовірність розвитку пухлини менша. Цей показник дозволяє робити прогнозування щодо того, як розвиватиметься пухлина та якою буде форма хвороби. А також підбирати

правильне лікування. В нашій клініці лікарі мають досвід проведення мультифокальної біопсії із 1995 року.

 Рак простати: лікування

Рак простати лікується по різному: нарізних стадіях розвитку хвороби застосовуються різні підходи, враховуються вік пацієнта, ризик можливих ускладнень, тощо.

Найпоширенішими методами є:

  • Активне спостереження. Це означає, що стан пацієнта активно моніторять протягом певного періоду часу, допоки пухлину ще не видаляють.
  • Хірургічний метод. Серед хірургічних методів основним є радикальна простатектомія. В цьому випадку передміхурову залозу повністю видаляють малоінвазивним способом або ж відкритим.
  • Променеве лікування. Для того, щоб зруйнувати злоякісну тканину виконується зовнішнє або внутрішнє опромінення.
  • Гормональна терапія. Його суть – заблокувати постачання гормонів, що необхідні для росту пухлини. Його, як правило, приписують хворим із метастатичним захворюванням.

В будь якому випадку, спосіб лікування призначає лиш лікар уролог. Зрозуміло, що займатися самолікуванням у такому випадку неможливо. Але дуже важливим є раннє звернення та рання діагностика. Як уже було сказано, хвороба може себе нічим не проявляти на ранніх стадіях і виявити її допоможе тільки консультація в уролога та проведені необхідні процедури. Тому, звертатися треба умовно кажучи «безпричинно», не коли щось болить або «не так». А на регулярній основі

хоча б  двічі на рік. Завдяки відсутності культури регулярних обстежень та, відповідно, відсутності раннього виявлення, в Україні значно вищий рівень смертності через рак простати, аніж в країнах Європи. 41 смертельний випадок із 1000 в Україні проти майже 19 на 1000 у Європі (дані 2015 р).

Отож, якщо вам потрібна консультація уролога (Львів чи область) – звертайтеся за телефоном 050-58-80-025  або за адресою  : м. Львів,вул. Чернігівська 7, Львівська обласна клінічна лікарня. Там ви зможете отримати весь спектр лікувальних урологічних послуг. В тому числі, лікування раку нирки, яке описане у цій статті.  Якщо у вас підозра на рак простати, чи просто турбує сечовидільна система, а ще краще – зробіть свідомо, без симптомів. Адже профілактика – краща за лікування!