12 Квітня, 2018

Рак нирки: виявлення та лікування

Читайте матеріал про симптоми та ознаки раку нирок

Фаховий лікар уролог може без проблем виявити це захворювання, потрібна просто консультація в уролога. Але оскільки дуже часто хворі приходять із запущеним захворюванням, то пухлина на пізніх стадіях і достатньо велика.  Для діагностики використовують такий інструментарій.

  • Ультразвукове дослідження – УЗД. Це доступний і дешевий спосіб. Широко застосовується, дає інформативну картину. Недолік – низькоінформативний при дослідженні осіб із зайвою вагою.
  • Магнітно-резонасна томографія – МРТ. Використовують для хворих, що мають протипоказання до урографії, ниркову недостатність, в яких присутній тромбоз нижньої порожнистої вени.
  • Комп’ютерна томографія. Один із найбільш інформативних методів з 95% точністю.
  • Внутрішньовенна урографія. Цей метод полягає у введенні контрасної речовини для подальшої рентгенологічної оцінки.

Дуже хорошим та точним методом діагностувати рак нирки є застосування пукнційної біопсії. Це дає можливість отримати фрагмент тканини для гістологічного аналізу. Цей метод, щоправда, має ряд протипоказань і здійснює строго під контролем УЗД

Рак нирки лікується застосовуючи підходи онкологічної допомоги: оперативне втручання, променева терапія, хіміотерапія. Хірургічний метод – залишається в числі найефективніших способів подолання раку нирки. Він може бути у різних варіаціях. Якщо пухлина дуже велика – то нирку видаляють. Але обов’язковою умовою є правильне функціонування іншої нирки. Інший варіант – резекція нирки. Що таке резекція нирки? Це операція такого типу, коли відсікають певну хвору ділянку, а не цілий орган. Є два типи резекції нирок – класичний метод та лапароскопічна резекція нирки. Класичний метод – це великий розріз в області паху і подальше виконання необхідних маніпуляцій. Лапароскопічна резекція – проводиться з мінімальними розрізами, використовуючи спеціальне обладнання. Необхідні інструменти вводяться в організм через мінімальні розрізи. Контроль здійснюється завдяки інформації, яку на монітор виводить спец обладнання.

Рак нирки не лікують з допомогою хіміотерапії. Ці злоякісні утворення не чутливі до протипухлинних препаратів. Тому до них застосовують інші методи.

Поява крові в сечі – ознака, яка сповіщає про необхідність огляду в уролога. Саме уролог зможе фахово, з використанням сучасного обладнання, встановити причини змін у вашому організмі. Якщо вам потрібна консультація уролога – Львів чи область звертайтеся за телефоном 050-58-80-025  або за адресою: м. Львів,вул. Чернігівська 7, Львівська обласна клінічна лікарня. Там ви зможете отримати весь спектр лікувальних урологічних послуг. В тому числі, лікування раку нирки, яке описане у цій статті. Ми гарантуємо анонімність та професіоналізм.