27 Березня, 2018

Урологічні проблеми та їх лікування. Консультація уролога

Про діяльність урологів, на жаль, існує багато стереотипів, що не відповідають дійсності. Тому багато людей не знають насправді, з якими захворюваннями і проблемами потрібно звертатися до уролога.

Урологи лікують такі захворювання: простатит, порушення роботи сечовидільної і статевої системи, сечокам’яна хвороба, ерективна дизфункція, запальні процеси в органах сечостатевої системи, тощо. Існує стереотип, що уролог – виключно чоловічий спеціаліст. Це не так. Жінки також можуть бути пацієнтами лікаря уролога – коли мають проблеми із органами сечовидільної системи. Наприклад, страждають від сечокам’яної хвороби чи уретриту  у жінок.

З якими симптомами звертаються до уролога?

Відчуття дискомфорту в області сечоводів, проблеми із сечовипусканням, біль в попереку із зміною локалізації, загальна слабкість, відсутність статевого потягу, проблеми із потенцією – все це симптоми, що свідчать про наявність в організмі певних урологічних проблем. Варто детальніше зупинитись на проблемах із сечовипусканням та проблемах потенції. Адже це дві найбільш поширені причини записатися на консультацію до уролога. Дискомфорт та проблеми і сечовипусканням – проявляються дуже по різному. Це біль при здійсненні акту сечовипускання, часті позиви в туалет, нетримання сечі, відчуття неповного спорожнення після відвідин туалету, зміна сили струменя і пасажу сечі. Інколи буває так, що для сечовипускання потрібно зайняти якусь позу, бо інакше сеча просто не тече. З високою імовірністю можна стверджувати про наявність каменів у сечоводах (або нирках чи сечовому міхурі), які блокують своїми розмірами пасаж сечі. Інколи у сечі з’являються домішки: кров, гній чи дивні виділення. Це ознака серйозних захворювань, часто – інфекцій. Проблеми потенції – переважно «вікові» і звертаються до уролога чоловіки старше 50 років. Тут причини можуть бут як найрізноманітніші (навіть психологічні) тому сказати остаточно діагноз може тільки кваліфікований лікар уролог після всебічного обстеження.

Варто окремо вказати на проблеми з простатою. Це також «вікова» проблема, хоча можна стверджувати про певне «помолодшання» захворювання. Вона проявляє себе у вигляді проблеми із сечовипусканням та проблеми із потенцією. Якщо не реагувати на  них вчасно – то може розвинутись така хвороба, як простатит у гострій формі, аденома простати, пухлини (навіть злоякісні).

Коли потрібно звертатися до уролога?

Негайно. Консультація в уролога – це безболісно та просто. Не потрібно думати, що вас одразу на консультації покладуть під хірургічний скальпель; не потрібно думати, що боляче. Консультація проходить з використанням сучасного обладнання та різних типів досліджень – УЗД нирок чи інших органів, лабораторні дослідження крові чи сечі, тощо. Чим швидше звернутися до уролога – тим швидше проблему буде подолано. Не варто думати, що відчуття дискомфорту – це нормальний перебіг речей і так має бути з віком. Зовсім ні. Організм людини має працювати нормально в будь-якому віці.

Консультація в уролога – це не соромно. Соромитись немає чого. Адже запущена хвороба – це дуже і її доведеться лікувати. Тому краще це зробити на ранній стадії, поки це і простіше, і дешевше, і безпечніше.

Профілактика урологічних хворіб

Щоб вберегтися від захворювань урологічної сфери, потрібно дотримуватись простих профілактичних порад

  1. Дотримуйтесь здорового способу життя.
  2. Позбудьтесь шкідливих звичок.
  3. Дотримуйтесь раціонального та здорового харчування. Їжте багато фруктів та овочів, пийте багато рідини.
  4. Уникайте безладних статевих контактів, дотримуйтесь регулярності у статевих відносинах.
  5. Уникайте переохолодження.

Записатися на консультацію уролога (Львів чи область) можна за телефоном 050-58-80-025  або за адресою: м. Львів,вул. Чернігівська 7, Львівська обласна клінічна лікарня. У вас буде можливість пройти обстеження на сучасному обладнанні. Ми гарантуємо анонімність та професіоналізм.