26 Березня, 2018

УЗД нирок у Львові

УЗД (ультразвукова діагностика) – один із методів діагностики внутрішніх органів. Він ґрунтується на отриманні зображення від коливань звуків високої частоти. Ця процедура володіє рядом переваг: хороша якість зображення, можливість «побачити» внутрішні органи, безболісність процедури, дуже мало протипоказань до застосування.

УЗД нирок – один із важливих методів дослідження стану пацієнта при виявлення каменів у нирках чи інших захворювань. Цей метод широко застосовується нашими фахівцями.

УЗД нирок: як це працює

Якщо ви записались на УЗД обстеження, то не потрібно хвилюватись – це не шкідливо та безболісно.

Процедура відбувається так: лікар використовує спеціальний датчик, що генерує звукові хвилі високої частоти. Цей же датчик ці самі хвилі і сприймає. «Випущена» датчиком хвиля поширюється в однорідному середовищі із стабільною швидкістю. а коли середовище змінюється – вона частково відбивається. Тобто, крізь черевну порожнину хвиля йде із певною швидкістю. А коли контактує із органом (в даному випадку – з ниркою), який має іншу щільність, аніж черевний простір – частково відбивається, а частково – проходить далі. Датчик вловлює відбитий назад рух хвилі, обробляє сигнал, а комп’ютер перетворює його в зображення нирки і виводить на монітор. Межа тканин та повітря відбиває ультразвукову хвилю повністю. Тому для дослідження легень чи кишечника не застосовується УЗД дослідження. Адже це органи, в порожнинах яких містяться повітря чи інші гази. З цієї причини шкіру пацієнта змащують спеціальним гелем – щоб місце контакту датчика та шкіри було без повітря. Прохід та відбивання ультразвукових хвиль залежать від кута потрапляння на орган – при перпендикулярному напрямку відбивання найбільше. Тому лікар здійснює різні маніпуляції датчиком на тілі – рухає, нахиляє, повертає, по –різному притискає до тіла. Так він отримує кращу «картинку» нирки та більше інформації. Відповідно, може встановити правильний діагноз.

УЗД нирок:  переваги та можливості

До переваг цього методу дослідження нирок можна віднести простоту, доступність, інформативність, нешкідливість, відсутність променевого навантаження на організм. За потреби його можна застосовувати необхідну кількість разів (навіть за один день, в динаміці). Протипоказання для проведення цієї процедури – практично відсутні. Хоча, звісно, що призначає та проводить її виключно досвідчений ліка уролог.

УЗД нирки не потребує оперативного втручання, результати дослідження видно в режимі реального часу, дослідження проходить безболісно.

УЗД нирок та інших органів сечостатевої системи

Записатися на Узд нирок (Львів чи область) можна за телефоном 050-58-80-025  або за адресою: м. Львів,вул. Чернігівська 7, Львівська обласна клінічна лікарня. У вас буде можливість пройти обстеження на апараті експертного класу Acuson Aspen. Він обладнаний широким набором ультразвукових датчиків, що застосовуються для діагностики. Серед них:

  • ковексний датчик для абдомінального дослідження нирок, сечоводів, зачеревенного простору, сечового міхура, простати, та інших органів черевної порожнини. Таких як печінка, жовчевий міхур, підшлункова залоза, селезінка, матка, яйники;
  • лінійний датчик високої частоти для досліджень яєчок у чоловіків, щитовидної та паращитовидної
  • залоз і судин;
  • інтраректальний датчик з адаптером для ультразвукового дослідження простати, сім’яних міхурців через пряму кишку. При потребі цей датчик використовується для здійснення мультифокальної біопсії.