2 Березня, 2018

Черезшкірна нефролітотрипсія

Черезшкірна нефролітотрипсія – це одна із методик контактної літотрипсії. Її суть полягає у тому, що у порожнинну систему нирки підводять нефроскоп. Для цього завчасно утворюють нефростомічний хід –

Рентгенологічний контроль пункції порожнинної системи

використовується пункція порожнинної системи нирки через середню або нижню чашку. Її поетапно розширюють до необхідного розміру – щоб зміг пройти інструмент. Провести процедуру безпечно дозволяє рентгенологічний контроль.

Безпосереднє подрібнення каменів здійснюється з використанням ультразвукових літотрипторів. Вони забезпечують відсмоктування промивної рідини та процес руйнування конкрементів. Камені фрагментують на дрібніші частки і поміщають у внутрішні отвір нефроскопа.  А пізніше – за допомогою спеціальних щипців видаляють.

Черезшкірна нефролітотрипсія застосовується для видалення конкрементів із розмірами понад 1,5 см. Доцільно застосовувати і до кораловидних каменів, і до множинних конкрементів.

Після того, як процедура закінчена –встановлюється спеціальний нефростомічний дренаж у порожнинну систему нирки. Він здійснює гемостатичну функцію та відводить сечу з нирки. Зазвичай, він тримається від 2 до 5 днів, опісля – його видаляють.
Для конкрементів діаметром менше 1,5 см застосовують інструменти меншого розміру. Ця методика дозволяє не встановлювати дренаж опісля процедури. Це той формат, коли літотрипсія – хірургія одного дня.
Якщо у вас виникла потреба провести процедуру літотрипсії чи потрібна консультація уролога – звертайтесь за телефоном 050-58-80-025  або за адресою: м. Львів,вул. Чернігівська 7.