26 Лютого, 2018

Видалення каменів в нирках лазером, ультразвуком: ВІДЕО

Літотрипсія – це медична процедура, метою якої є фізичне руйнування каменів та інших твердих побічних утворень в тілі людини. на сьогоднішній день, це один з найпоширеніших методів лікування сечокам’яної хвороби. Серед її різновидів:  дистанційна літотрипсія (використовується ультразвук) або контактна літотрипсія (застосовується той же ультразвук або лазер).

На відео – зображено видалення конкрементів. Це ілюстративне відео, що допомагає зрозуміти суть процесу.

 

Ось ще один відеоролик, на якому зображено процес видалення каменів. Це відео зняте в іншій клініці, проте точно передає суть процесу.

Вражаюче відео: мініперкутанна нефролітотрипсія

Літотритсія хороша тим, що не лишає шрамів та надрізів на органі, організм та орган швидко відновлюється, відсутність шраму зменшує ризик рецидиву. Якщо застосовується контактна літотрипсія – тоді лікар робить невеликий прокол та підводить інструмент до каменя. Зруйнований конкремент по частинах повиходить із нирки. Дроблення каменя лазером зарекомендувало себе ефективним методом. Тому що дії лазера піддають всі камені і за один сеанс (приблизно годину тривалістю) можна вивести камінь. Якщо немає якихось додаткових неординарних факторів. Процедура безпечна та безболісна, проводиться під наркозом. Застосовується апаратура, що забезпечує візуальний контакт – лікар бачить, що відбувається і точно маніпулює лазером.

Інші методи літотрипсії також дієві, застосування того чи іншого прийому визначається лікарем, адже тільки він може давати фазові висновки.