6 Липня, 2021

Видалення каменів з нирок лазером, ультразвуком: ВІДЕО

Літотрипсія – це медична процедура, метою якої є фізичне руйнування каменів та інших твердих побічних утворень в тілі людини. на сьогоднішній день – це один із найпоширеніших методів видалення каменів із нирок. Серед різновидів процедури:  дистанційна літотрипсія (використовується ультразвук) або контактна літотрипсія (застосовується той же ультразвук або лазер).

 

 

 

Суть лікування кораловидних каменів полягає в усуненні конкремента із нирки для того, щоб орган міг нормально функціонувати. Якщо із цим затягнути – можливе порушення відтоку сечі та розвиток інфекційних і запальних процесів. Наслідок – порушення функції нирки та її втрата.
Видалити камінь можна відкрити хірургічним методом. Але на сьогоднішній день найпоширенішим та ефективним методом є літотрипсія.

Це може бути дистанційна літотрипсія (використовується ультразвук) або контактна літотрипсія (застосовується той же ультразвук або лазер). Літотритсія хороша тим, що не лишає шрамів та надрізів на органі, організм та орган швидко відновлюється, відсутність шраму зменшує ризик рецидиву. Якщо застосовується контактна літотрипсія – тоді лікар робить невеликий прокол та підводить інструмент до каменя. Зруйнований конкремент по частинах повиходить із нирки. Дроблення каменя лазером зарекомендувало себе ефективним методом. Тому що дії лазера піддають всі камені і за один сеанс (приблизно годину тривалістю) можна вивести камінь. Якщо немає якихось додаткових неординарних факторів. Процедура безпечна та безболісна, проводиться під наркозом. Застосовується апаратура, що забезпечує візуальний контакт – лікар бачить, що відбувається і точно маніпулює лазером.

Інші методи літотрипсії також дієві, застосування того чи іншого прийому визначається лікарем, адже тільки він може давати фазові висновки.