17 Лютого, 2018

Кораловидні камені нирок

Конкременти, що утворюються в нирках та мають гіллясту, схожу на корал форму, що повторює контури нирки. Одні з найнебезпечніших каменів, що утворюються при сечокам’яній хворобі.

Кораловидні камені: причини утворення

Появу кораловидних каменів в нирках можуть спричинити такі фактори:

  • Інфекція
  • Порушене сечовипускання

Інколи ці камені ще називають «інфекційними», тому що процес формування цих конкрементів відбувається за участі ферменту уреази, що виділяється бактеріями. Наявність білка у сечі, лужна реакція сечі також є сприяючими факторами для формування кораловидних каменів. Білкові частинки можуть стати тією «базою» навколо, якої формуватиметься конкремент.
Інколи хронічний пієлонефрит ускладнюється появою кораловидних каменів у нирках.

Кораловидні камені: симптоми

Симптомів, які були притаманні лише кораловидним каменям – немає. Є симптоми, які притаманні сечокам’яній хворобі в загальному, тому необхідно звертатися за консультацією до фахівця. Лікар уролог здатен чітко відрізнити прояви сечокам’яної хвороби та вказати проблемну ділянку.

Варто відзначити, що ці камені характеризуються швидким темпами росту. Деколи вони можуть досягти значних розмірів усього за кілька тижнів. Найбільші з камені в можуть досягти до 8 сантиметрів, розміром із саму нирку. Зазвичай відбувається так, що кораловидні камені діагностують тоді, коли вони досягли великих розмірів і наявна ниркова недостатність. Тому що больові відчуття на початкових стадіях незначні. А неспецифічні ознаки хворі, на жаль, часто ігнорують. Виділяють чотири стадії розвитку захворювання.  Вони супроводжуються такими ознаками, як болі в попереку, загальна слабкість організму, порушення сечовипускання (дизурія), постійна сухість у роті, поява крові у сечі, ниркова колька, підвищення температури тощо.

Розвиток захворювання без жодного лікування може призвести порушення відтоку сечі через блокування каменя пасажу сечі.

Кораловидні камені: лікування

Для того щоб діагностувати цей вид конкрементів – необхідно пройти обстеження в уролога з допомогою сучасних апаратів. Також потрібні результати лабораторних аналізів для повної картини та розуміння процесів, що відбуваються в організмі. Один з найчастіших методів, яке використає уролог – УЗД. На знімках буде чітка картина органу та розуміння подальших дій.

Суть лікування кораловидних каменів полягає в усуненні конкремента із нирки для того, щоб орган міг нормально функціонувати. Якщо із цим затягнути – можливе порушення відтоку сечі та розвиток інфекційних і запальних процесів. Наслідок – порушення функції нирки та її втрата.
Видалити камінь можна відкрити хірургічним методом. Але на сьогоднішній день найпоширенішим та ефективним методом є літотрипсія.

Це може бути дистанційна літотрипсія (використовується ультразвук) або контактна літотрипсія (застосовується той же ультразвук або лазер). Літотритсія хороша тим, що не лишає шрамів та надрізів на органі, організм та орган швидко відновлюється, відсутність шраму зменшує ризик рецидиву. Якщо застосовується контактна літотрипсія – тоді лікар робить невеликий прокол та підводить інструмент до каменя. Зруйнований конкремент по частинах повиходить із нирки. Дроблення каменя лазером зарекомендувало себе ефективним методом. Тому що дії лазера піддають всі камені і за один сеанс (приблизно годину тривалістю) можна вивести камінь. Якщо немає якихось додаткових неординарних факторів. Процедура безпечна та безболісна, проводиться під наркозом. Застосовується апаратура, що забезпечує візуальний контакт – лікар бачить, що відбувається і точно маніпулює лазером.

Інші методи літотрипсії також дієві, застосування того чи іншого прийому визначається лікарем, адже тільки він може давати фазові висновки.

Видалення каменів в нирках лазером. Процедура знята в іншій клініці. Проте суть та механіка наочно продемонстровані на відео.

Кораловидні камені нирок – доволі неприємна та небезпечна хвороба. Тому вона потребує профілактики, аби пізніше не довелось ліквідувати важкі наслідки. Не затягуйте, запишіться на консультацію до уролога: 050-58-80-025 або за адресою: м. Львів,вул. Чернігівська 7.
пам’ятайте, що профілактика краща за лікування.