29 Січня, 2018

Уретрит у жінок

Уретрит – це захворювання, яке трапляється і у чоловіків, і у жінок. Проявляється як запалення слизової оболонки сечівника. Супроводжується болем при сечовипусканні та характерними виділеннями із уретри. Найчастіше причиною виникнення є інфекційний збудник, що проникає у сечовипускний канал. Бувають і неінфекційні причини: травми, алергія, застійні процеси, патологічні причини, однак трапляються вони рідше. Якщо уретрит розвинувся з через бактерії, грибок чи віруси, то його розділяють на специфічний та неспецифічний. Специфічний уретрит трапляється в тих, хто хворіє на захворювання, що передаються статевим шляхом. Неспецифічний уретрит проявляється як запалення сечівника, що розвивається завдяки проникненню умовно-патогенної мікрофлори в уретру.

Уретрит у жінок: симптоми

Серед симптомів, що є найбільш притаманними уретриту, є різь, печіння, біль, що відчуваються під час сечовипускання. Характерно, щ на початку акту відчуваються дуже дошкульно. Інколи з уретри виходять слизисті і гнійні виділення. В жінок ця хвороба розвивається поетапно. На першому етапі відчуваються симптоми із періодичними загостреннями. Вони мають різну інтенсивність прояву і тому інколи жінки не звертають на них увагу або просто нейтралізують таблетками. На другому етапі найчастіше звертаються до фахівці. Лікар уролог здатний розпізнати захворювання і певні ознаки загострення. Як показує практика, щоб нейтралізувати симптоми, хвора використовує сильні антибіотики. Саме це і є мотивом записатись на консультацію уролога. Третій етап – важкий період, який потребує серйозних втручань, щоб позбутись захворювання.

Фактори, що спричиняють уретрит у жінок

Спровокувати захворювання можуть різні фактор, такі як:

  • Переохолодження (регулярне або, навіть, одноразове)
  • Наслідки сечокам’яної хвороби (камені або пісок можуть травмувати сечівник під час руху ним)
  • Травми зовнішніх статевих органів
  • Важка фізична робота, перевантаження
  • Безладна сексуальна активність
  • Затримки актів сечовипускання, недостатня кількість споживання рідини
  • Неправильна дієта
  • Застійні явища в області малого тазу
  • Стриктура уретри (звуження сечовипускного каналу)

Уретрит у жінок: лікування

Досвідчений лікар зазвичай прописує лікування у кількох напрямках: для відновлення нормальних властивостей слизової та відновлення нормальної мікрофлори піхви. Для того, щоб правильно діагностувати хворобу та призначити той чи інший метод лікування, необхідне обстеження на сучасному обладнанні та дані лабораторних аналізів. Якщо вам необхідна консультація уролога чи УЗД – звертайтесь у за телефоном чи адресою: вул. Чернігівська, 7. Курс лікування також спрямовується на підвищення імунітету жінки та проводиться системна антибактеріальна терапія.

Профілактика уретриту у жінок полягає у мінімізації факторів, які можуть спровокувати хворобу. Необхідно дотримуватись правил особистої гігієни, берегтись від переохолоджень чи стресів.