25 Січня, 2018

Утруднене сечовипускання

Відчуття утрудненого випускання сечі є ознакою того, що із сечовидільною системою не все гаразд. Проявляється воно у різни формах. Сеча виділяється каплями,  а не струменем; сам струмінь млявий; потрібно додатково напружуватись, щоб видавити потік сечі; сам акт сечовипускання триває довше, аніж зазвичай; струмінь може бути роздвоєним або сеча розбризкується. Всі ці ознаки об’єднуються терміном дизурія, що означає порушення сечовипускання. Яскраво вираженою формою дизурії є странгурія.

В кожного чоловік свої індивідуальні особливості сечостатевої системи. Але нормою вважається 4-5 походи в туалет протягом дня і 1 раз вночі. За добу з організму виводиться 1500 мл сечі (75% спожитого добового об’єму рідини). Якщо є різка зміна нормального режиму чи зміна самого акту сечовипускання – потрібно звернутися до фахівця. Своє слово має сказати лікар уролог – консультація та обстеження дадуть йому інформацію для діагностування.

Причини виникнення

Як правило, странгурія спричинена запальними процесами, що розвиваються у вульві, сечівнику, сечовому міхурі чи передміхуровій залозі. В більшості випадків цей симптом є ознакою уретриту, що спричинений інфекцією. Рідше це може бути ознакою неінфекційного уретриту. В деяких чоловіків, що підіймають важкі вантажі чи займаються іншою важкою фізичною працею, може трапитись рефлюкс стерильної сечі в придаток яєчка. Що і спричиняє неінфекційний уретрит, епідидиміт або простатит.

 

Також странгурію здатна спричинити сечокам’яна хвороба. Коли конкременти (в сечівнику, сечовому міхурі чи нирках) досягають певних розмірів – то здатні повністю чи частково перекрити потік сечі. Ефективним способом позбутись камені є літотрипсія – процес розбивання цих утворень без хірургічного втручання.

Спричинити утруднений рух сечі може пухлина передміхурової залози, сечового міхура чи уретри. А також інші фактори, як цукровий діабет або нейром’язова хвороба.

Часто странгурія не є єдиним симптомом, а іще проявляються інші: болі при сечовипусканні, болі в попереку, зміна кольору чи запаху сечі чи поява крові в сечі.

Лікування

Якісне лікування странгурії – означає подолати хворобу, ознакою якої вона є. Нейтралізувати сам симптом не тільки марно, а і небезпечно. Оскільки це може спричинити ускладнення хвороби чи допомогти перейти у хронічну форму. Для цього лікар уролог проводить комплексне обстеження на сучасному обладнанні, проводить лабораторні аналізи та об’єктивний огляд хворого. І на основі зібраної інформації ставить діагноз. Не варто думати, що утруднене сечовипускання – це «вікове» або пройде само собою. Ні, це привід записатись на консультацію до уролога. Звертайтесь лише до професіоналів – за адресою: Львів, вул. Чернігівська, 7 або за телефоном: +38(050)58-80-025