24 Січня, 2018

Камені сечового міхура

Камені сечового міхура – це один з проявів сечокам’яної хвороби. Це тверде утворення, що формується із солей чи інших колоїдних речовин. Вони можуть бути, як поодинокими, так і численними. Інколи конкременти розташовуються в сечовому міхурі, а деколи можуть поєднуватися із каменями, що мають іншу локалізацію та утворювати певний комплекс.

Симптоми

Про камені у сечовому міхурі можуть свідчити різні симптоми, немає якогось конкретного, що характерний був би лише для цієї хвороби. Тому необхідний лікар уролог – консультація, огляд та аналізи зможуть зможуть надати повну картину організму.
При цьому захворюванні відчувається біль при сечовипусканні, який може поширюватися на яєчка, промежину, головку статевого члена. В стані спокою відчувається біль в області сечового міхура, під час рух він посилюється. В хворого частішають позиви в туалет в денний час, та майже відсутні вночі. При чому позиви можуть бути спровоковані зовнішніми факторами, такими як швидкий рух, фізична активність. Під час сечовипускання часто трапляється, що струмінь сечі раптово припиняється. А при зміні положення тіла – він з’являється знову. Інколи навіть буває нетримання сечі – при великих каменях. В сечі може з’являтись кров (гематурія) у різних кількостях. Це свідчить про травму слизової оболонки міхура та розвиток запального процесу.

Діагностика

Щоб правильно скласти діагноз і виявити камені у сечовому міхурі (якщо вони є) лікар уролог бере до уваги дані аналізу анамнезу, скарг, об’єктивного та комплексного дослідження з використанням необхідного обладнання.

Також проводяться лабораторні аналізи: крові і сечі. Застосовується променева діагностика – УЗД використовують для того, щоб виявити точне місце розташування конкрементів.

Екскреторна урографія з цистографією дозволяє оцінити стан сечових шляхів і виявити супутні захворювання, що нерідко трапляються: сечокам’яну хворобу, гіперплазію передміхурової залози, дивертикул сечового міхура тощо. для діагностики також застосовують уретроцитоскопію. Вона дозволяє визначити ємність і стан слизової оболонки сечового міхура, деталізувати розміри і кількість каменів. Також дає змогу виявити супутні хвороби, якщо вони є – стриктура сечівника,  гіперплазія передміхурової залози,  пухлини, простатит тощо.

Лікування

Для того, щоб позбутися конкрементів, найчастіше використовується літотрипсія або літотомія. Літотрипсію розділяють на екстракорпоральну  ( позатілесну)  та інтракорпоральну (при введенні в тіло людини ендоскопічних апаратів та через них  підведення безпосередньо до каменя літотриптора-лазерного волокна і т.д.).Інколи літотрипсія застосовується в поєднанні із іншими ендоскопічними операціями. Це у випадку, коли потрібно не тільки розбити камені, а і позбутись інших хворіб.

В будь-якому випадку лікування має проводитись фахово та вчасно. Тому не варто затягувати із візитом до лікаря.

Якщо вам необхідна консультація уролога – звертайтесь за адресою: Львів, Вул. Чернігівська, 7 та телефоном +38(050)58-80-025. Лікар уролог надасть вам усі необхідні консультації.