23 Січня, 2018

Уретрит у чоловіків

Уретрит – це захворювання сечівника запального характеру, що з’являється при різних пошкодженнях (таких як бактеріальні чи вірусні інфекції). Виділяють два типи цього захворювання: специфічний та неспецифічний уретрит. Їх визначають завдяки інфекції, що стала причиною хвороби.

Специфічний уретрит спричинений такими статевими інфекціями, як хламідії, гонокок,трихомонада, уреплазмоз чи мікоплазмоз. Також їх можуть супроводжувати віруси або грибок. Неспецифічний уретрит спричинений через розвиток умовно-патогенної мікрофлори – кишкові палички, грибки, стафілококи, стрептококи. Якщо уретрит спричинили статеві інфекції, то курс лікування мають проходити також і статеві партнери пацієнта.

Симптоми уретриту

Перша ознака, яка може свідчити про розвиток уретриту в організмі, є біль при сечовипусканні. А на статевому члені чи крайній плоті з’являється запалення. Також  наявне відчуття дискомфорту, свербіння, болю, печіння в паховій зоні. З часом ці ознаки стають інтенсивніші, а біль сильнішим. Біль поширюється на статеві органи, відчувається в промежині і аноректальній зоні. З’являються часті позиви в туалет. З’являються дивні виділення, що  мають різкий запах.  Можуть бути прозорого, жовтого або темного кольору – це залежить від патогенного збудника. Інколи їх можна побачити лише тоді, коли злегка натиснути на головку статевого члена.

Причини виникнення.

Запальний процес сечовипускального каналу часто є спричинений зниженням імунітету його стінок. Уретра постійно піддається інфікуванню. В організм завжди потрапляє певна кількість інфекції. І поки імунітет справляється – хвороба не розвивається. Коли імунітет слабшає – починають проявлятися симптоми хвороби, захворювання розвивається. Ступінь проявляння симптомів різний – в когось вони проявляються гостріше, в когось слабше.

Розвитку уретриту сприяють такі фактори:

  • Хронічні запалення
  • Травми статевих органів
  • Перенесена сечокам’яна хвороба
  • Переохолодження (часте та разове)
  • Вживання малої кількості рідини на добу
  • Безладне статеве життя
  • Надмірні фізичні навантаження

Ускладнення уретриту

Якщо при появі цих симптомів чоловік не звертається до лікаря – ускладнення майже неминучі. Запалення з сечівника досягає та вражає мошонку, сечовий міхур, передміхурові залози. Ускладнення переростають в циститпростатит, орхіт, колікуліт. Можливе завуження уретри – характеризується слабким напором сечі під час акту сечовипускання. Такі комплекси хворіб лікує лікар уролог найчастіше хірургічними методами.

Лікування уретриту

Процес лікування цього захворювання починається із комплексного дослідження організму на різноманітному обладнанні. Адже тоді лікар уролог може правильно визначити причину хвороби. Пацієнт здає аналізи на статеві інфекції та мікрофлору.  В процесі лікування не тільки усувають інфекцію із сечівника, а ще і відновлюють його стінку. Інколи призначають інстиляція сечівника – це введення ліків в уретру. Цей метод повинен проводитись під керівництвом професійного уролога та використовувати потрібно лише сучасне якісне обладнання.

Тривалість лікування залежить від стадії та «запущеності» хвороби. Саме тому звертатися до лікаря треба якнайшвидше, а не надіятись на скороминучість.