17 Січня, 2018

Біль при сечовипусканні

Біль при сечовипусканні – дуже неприємний та небезпечний симптом для чоловіків. При цьому багато хто просто не знає, що може означати поява подібних больових відчуттів. І тому певний час ігнорує їх в надії, що все «само собою пройде». Та це серйозний симптом «сам собою» не пройде. Адже він – ознака того, що із сечостатевою системою щось не так.

Причини

Дуже часто біль при сечовипусканні у чоловіків з’являється в сукупності із іншими симптомами: зміною кольору сечі, частими позивам в туалет та ін. Дуже часто біль при сечовипусканні є ознакою різних захворювань.

  • Хламідіоз. Це досить незвичайна хвороба. Збудники – хламідії можуть тривалий час перебувати в людському організмі та ніяк себе не проявляти. Та коли хвороба дає про себе знати з’являються чимало ознак. В процесі сечовипускання відчувається біль і різь, такі неприємні ознаки, як печіння та свербіж. Інколи можуть з’явитись склоподібні виділення. Біль має різну інтенсивність та різну локалізацію: сечівник, мошонка, яєчка чи поперек. В декого також підвищується температура та з’являється загальна слабкість. Сеча може змінити колір: поява гнойових ниток або крові (гематурія). При таких симптомах обов’язково потрібно звернутись до лікаря! Категорично не варто займатись самолікування – бактерії мають здатність швидко набувати імунітету до ліків, тому тільки спеціаліст може прописувати курс лікування.
  • Гонорея. Ця хвороба також спричинена бактеріями. Це специфічний вид бактерій, що вражають сечостатеву систему, сечівник та нижню частину прямої кишки. Ознакою цієї хвороби є різь при сечовипусканні та біль, коли хвороба перейшла у хронічну стадію. Гостре запалення зазвичай супроводжується гіпертермією і набряком губок зовнішнього отвору уретри, які здаються набряклими. Опісля – поява значної кількості виділень, що містять жовто-зелений чи блідо-жовтий гній. Ця стадія хвороби більш складна у лікуванні, тому не варто затягувати, а одразу записатись на прийом уролога.
  • Сечокам’яна хвороба. Під час цієї хвороби у різних відділах сечостатевої системи з’являються конкременти. Наявність каменів у сечовому міхурі призводить до появи болю внизу живота, які можуть поширитись на промежину чи статеві органи.  Вони характеризуються значною інтенсивністю. Також наявні такі симптоми, як біль при певних рухах чи при сечовипусканні. Також відчуття, що сечовий міхур наповнений, але випорожнитись не виходить. Поновити сечовипускання виходить тільки при зміні положення тіла. При цій хворобі наявні часті позиви в туалет.
  •  Уретрит. Біль та різь при сечовипусканні є основним симптомом цієї хвороби. Коли захворювання переходить у гостру форму – біль набуває досить інтенсивного характеру. Виділення набувають незвичного характеру – можуть бути тільки вранці або можуть змінювати колір на біло-зелений, запах дуже неприємний.
  • Трихомоноз. Ще одне захворювання, спричинене бактеріями. При цій хворобі запалюється сечівник, з’являються біль і різь при сечовипусканні, в сечі- домішки крові та гною. Вся сечостатева система працює із «перебоями».
  • Простатит. При цій хворобі ця ознака також активно проявляється. Це одна з найпоширеніших хворіб в урології. Вона проявляється як набряк тканин простати. Тому під час сечовипускання з’являється дуже сильний біль. Вони можуть проявлятися в формі приступів, поширюються на промежину, мошонку. Лікується ця хвороба амбулаторно з використанням антибіотиків.

Діагностика та лікування

Як зазначалось – цей симптом може бути ознакою цілої низки хворіб. Тому не варто самостійно ставити собі діагноз. Перш за все, зверніться до спеціаліста. Фаховий лікар уролог зможе оглянути вас з допомогою сучасного обладнання, дослідити аналізи та поставити діагноз. В залежності від нього – призначати лікування. Пам’ятайте, що профілактика завжди краща, ніж лікування.