21 Грудня, 2017

Цистит

Цистит – це запалення сечового міхура. Захворювання може бути спровоковано інфекціями або ж хімічними речовинами. Виникає як у чоловіків, так і у жінок – хоча і у жінок частіше. Тому що в  жінок уретра значно ширша і коротша, ніж у чоловіків, і це полегшує проникнення в сечовий міхур інфекції.

Симптоми циститу

Одним із важливих факторів, за якими є можна ідентифікувати цистит є проблеми із сечовипусканням. Частішають позиви в туалет, постійне відчуття переповненого сечового міхура і бажання його випорожнити. Часто виникають помилкові позиви – коли виникає бажання сечовипускання, але справжньої потреби немає. При сечовипусканні виділяється дуже мало сечі, вона з домішками крові, мутна та змінює відтінок. Також відчувається біль різного характеру в надлобковій зоні, може нудити та лихоманити.

При таких симптомах важливо не займатися самолікуванням чи надіятися на тимчасовість і несерйозність симптомів, а краще відразу звернутися до фахівця. Лікар уролог зможе провести дослідження організму, використовуючи усе необхідне обладнання. А після того, визначивши діагноз, призначить необхідний курс лікування.

Причини появи циститу

Часто причиною появи циститу є бактерії, що потрапляють до сечового міхура через сечівник. Найчастіше збудником є бактерія Escherichia coli (кишкова паличка), яка в нормі мешкає в прямій кишці, хоча й інші бактерії або захворювання також можуть бути причиною циститу.

Хвороба може виникнути також під впливом різних інших факторів:

  • Часто причиною є переохолодження, особливо органів малого тазу
  • Хвороба може бути спричинена грибками та інфекціями
  • Також виникає захворювання через присутність поліпів в уретрі та сечовому міхурі
  • Сидяча робота і малорухомий спосіб життя сприяють розвитку хвороби
  • Неправильне харчування, зловживання алкоголем, стреси стають факторами, щ
  • о підвищують ризик появи циститу
  • Занадто довгі паузи між сечовипусканням сприяють розвитку цієї хвороби
  • Недотримання правил гігієни

Для чоловіків існує ризик появи циститу при наявних хронічних запальних хворобах: при простатиті, орхіті тощо.

Лікування циститу

Курс лікування призначає лікар уролог. Самолікування – небезпечний спосіб подолати таку хворобу, тому не ризикуйте та звертайтесь за допомогою до спеціалістів. Лікарі найчастіше приписують антибактеріальну терапію, протизапальні препарати, імуностимулятори, теплі компреси та фізіотерапевтичні процедури. При циститі приписують певну дієту та, інколи, постільний режим. При хронічній формі хвороби приписують більші сильні антибіотики та працюють над зміцненням імунної системи. Пам’ятайте, що лікування наосліп чи відтягування візиту до лікаря лише погіршить ситуацію. А профілактика краща, аніж лікування!