20 Грудня, 2017

Простатит

Простатит – це запалення передміхурової залози. Характеризується дискомфортом чи болем при сечовипусканні, частими позивами в туалет (особливо вночі), болями в районі живота чи попереку різного характеру, та іншими ознаками. Всі ці ознаки мають «наростаючий» характер. Якщо не розпочати вчасно лікування, то симптоми стають більш дошкульними, а стан пацієнта різко погіршується. Болі стають дуже сильними, часто піднімається температура до 39-40º, процес сечовипускання стає дуже складним: сеча виходить тонкою цівкою чи краплями.

Симптоми простатиту

Первісними ознаками простатиту є утруднене сечовипускання, різні неприємні та, навіть, хворобливі відчуття під час цього процесу. Вночі частішають позиви до сечовипускання. На жаль багато чоловіків не звертаються до лікаря на цьому етапі: соромляться, вважають, що це «вікові симптоми» чи самі пройдуть. І дарма, адже на даному етапі простатит лікується найпростіше. Далі з’являються іще інші симптоми:

 • Гострі больові відчуття в нижній частині живота, що виникає при сечовипусканні. А іноді триває навіть після цього процесу

 • Сечовипускання часте та утруднене
 • Біль в районі промежини та мошонці
 • Скорочення тривалості статевого акту та проблеми з ерекцією

Причини простатиту

В залежності від початкової причини виникнення, простатит поділяють на два види: інфекційний та неінфекційний (застійний). Фактори, що сприяють виникненню цієї хвороби – досить різні:

 • Значне переохолодження організму
 • Робота в сидячому положенні та малорухомий спосіб життя. Сидіння за робочим місцем повинно компенсуватись заняттями спортом
 • Бути однією із причин простатиту можуть і часті запори
 • Тривала відсутність статевого життя і навпаки – надмірна статева активність
 • Венеричні хвороби
 • Хронічні запальні процес організму
 • Зловживання алкоголем

Діагностика та лікування простатиту

Для того, щоб діагностувати цю хворобу, потрібно пройти обстеження у фахівця. Лікар уролог використовуючи дані аналізі, досліджень, проведених за допомогою різноманітного обладнання зможе встановити діагноз та призначити лікування. При необхідності – передміхурова залоза буде досліджуватися через пряму кишку (пальцеве ректальне дослідження), для аналізу беруть секрет. Процедура неприємна і часто її не вдається провести безболісно. Дуже часто саме це стає причиною відтягування звернення до лікаря. Але проблема сама собою не усунеться і чим дальше – тим буде  гірша. Відповідно, тим болючіша буде пальпація простати. Ця процедура крім функції дослідження, виконує лікувальну, тому що здатна зменшити застійні явища залози.

В залежності від стану захворювання лікар призначає лікування. Серед процедур можуть бути такі, як масаж простати, ректальні свічки, зігрівальні процедури для промежини, зігрівальні компреси. Також приписуються необхідні антибіотики. Якщо хвороба запущена – хворого госпіталізують. Де він буде проходити антибактеріальну, дезінтоксикаційну терапію, фізіотерапію.

Профілактика – завжди краща, аніж лікування, тому не варто відкладати вирішення проблем із здоров’ям на потім.