19 Грудня, 2017

Часте сечовипускання у чоловіків

Часті позиви в туалет можуть бути «тривожним дзвіночком» і свідчити про необхідність перевірки у кваліфікованого уролога. Найчастіше вони можуть свідчити про розвиток сечостатевих інфекцій, грибків, вірусів або інших патологій сечостатевої системи. Досить часто вони проявляються в комплексі, разом із іншими симптомами. Тому про ту чи іншу патологію може лише досвідчений лікар уролог на основі зібраних даних досліджень.

В кожного чоловіка є своя індивідуальна потреба у візитах в туалет. В середньому, за добу людина споживає 3-4 літри рідини і 75% цієї кількості відводиться саме через нирки. Як це відбувається: урина (речовина, яку нирки відфільтрували із крові) накопичується у сечовому міхурі, при повністю перекритому верхньому сфінктері. Коли набирається 250-300 мл, починається процес виділення. Сфінктер відкривається і накопичена речовина подається до уретри. В організмі чоловіка передміхурова залоза розташована саме навколо уретри (сечівника). В разі її збільшення (навіть невеликого) – сечовипускання порушується.

Види частого сечовипускання

Часте сечовипускання можна умовно поділити на три групи:

 • Збільшення кількості сечовипускань в день разом із активною руховою роботою. Таке явище може бути притаманне чоловікам, в яких сечокам’яна хвороба.  При активному русі камінь рухається, подразнює стінки сечоводів виникає бажання сходити в туалет.
 • Часте сечовипускання вночі. Це може бути ознакою розвитку патології передміхурової залози, її збільшення. Стимулювати нічне випорожнення сечового міхура може також надмірне вживання великих кількостей кофеїну та специфічних ліків із сечогінним ефектом.
 • Часте сечовипускання вдень і відсутність його вночі. Це трапляється рідко і є ознакою невротичного стану.

Причини частого сечовипускання

Часте сечовипускання найчастіше є ознакою таких хворіб та патологій:

 • Простатит. Запалення передміхурової залози найчастіше виступає причиною частих позивів до сечовипускання у чоловіків віком до 50 років. При протікання запалення подразнюються дуже багато нервових рецепторів, що викликає також багато неприємних відчуттів при частому сечовипусканні: біль під час процесу, печіння різучі відчуття.
 • Аденома простати. Тканини органу розростаються і формують доброякісне утворення. Воно стискає уретру, по якій відводиться сеча. Тому в туалет хочеться дуже часто, а сеча виходить малими кількостями і немає відчуття спорожнення сечового міхура. З прогресуванням хвороби сечовий міхур взагалі не здатен спорожнитись.
 • Сечокам’яна хвороба. Часте сечовипускання також є ознакою цієї хвороби. Конкременти подразнюють сечовий міхур чи слизову уретри. Відповідно відбувається позив в туалет. А найдрібніші камені можуть затриматися в задні частині уретри, чим призводити до гематуріі (крові у сечі).
 • Пієлонефрит. Захворювання, що частіше проявляється у жінок, характеризується запаленням сечового міхура та ниркових мисок. Коли запалення не лікувати та воно стає хронічним – у чоловіків частішає сечовипускання, навіть коли зменшувати споживання рідини.
 • Уретрит. Це назва запального процесу, протікання якого відбувається у сечівнику. При цьому відчутні дуже сильні болі та виділення із сечівників не специфічного виду. Збільшується і кількість позивів до сечовипускання.
 • Гіперактивність сечового міхура. Часті позиви сечовипускання проявляються і в денний, і у нічний час доби. Це не є інфекція чи запалення, в цьому випадку є ще психологічна складова і обов’язково варто консультуватись із психотерапевтом.
 • Нецукровий діабет. Вкрай рідкісна причина частого сечовипускання. Це патологія ендокринної системи, що порушує концентраційну функцію нирок. В результаті – надто швидке наповнення сечового міхура та бажання його спорожнити.
 • Статеві інфекції. Причиною прискореного сечовипускання можуть стати:
 1. хламідіоз – мікорорганізм уражає сечоводи та статеві органи. Під час сечовипускання відчувається сильний біль.
 2. трихомініаз – внаслідок запального процесу в уретрі і на стінках сечового міхура відчувається часта необхідність сечовипускання, особливо зранку. Але сечі виходить дуже мало, часто вона містить білі домішки
 3. гонорея – венеричне інфекційне захворювання, під ураження потрапляють пряма кишка і сечовід. В туалет хочеться часто, хоч і сечі виходить небагато, при тому сечовипускання болюче і ріжуче.

 Лікування частого сечовипускання у чоловіків

Методи лікування застосовуються різноманітні – адже це явище є ознакою різноманітних хворіб. Лише фахівець уролог може його призначати після даних, отриманих за результатами досліджень, отриманих з допомогою різноманітного обладнання. Умовно всі методи можна поділити на консервативні та оперативні.

До консервативних відносяться:

 • Спеціальні фізичні вправи
 • Лікарські засоби
 • Фізіотерапія для покращення кровообігу

До операційних відносяться:

 • Надлобкові операції
 • Слінгові методи
 • Операції лапароскопічним методом

Важливо не затягувати із візитом до лікаря та надіятися, що симптоми минуть самі по собі. Ні. Якщо є якісь”неполадки” в організмі – значить, на те є причина. і її потрібно усунути. Зверніться одразу до лікаря, якщо вам потрібен уролог – записатись на прийом не складно.  Адже профілактика завжди краща від лікування.