12 Грудня, 2017

Біль внизу живота у жінок

Больові відчуття вниз у жінок – симптом, який може бути ознакою різних захворювань органів малого тазу. Найчастіше це пов’язано із захворюванням жіночої статевої сфери і тому виникає потреба записатися на обстеження до уролога або гінеколога. В жодному разі не варто затягувати із обстеженням чи надіятись, що все само собою мине. Кваліфіковане обстеження на якісному сучасному обладнанні покаже стан організму та дасть змогу лікарю встановити їх причини. Виявлення патологій на ранніх стадіях дасть зможе простіше та швидше їх нейтралізувати.

Різновиди болю

До важливих характеристик болю відносяться такі: інтенсивність, локалізація та супутні клінічні симптоми. Перш за все, варто визначити, з чим саме пов’язані больові відчуття (з вагітністю, менструацією тощо).

Болі, що локалізуються внизу живота жінки, можна розділити на кілька типів:

  • гострий та різкий біль;
  • приступоподібний;
  • пульсуючий;
  • постійний;
  • тупий.

В залежності від супроводжуючих симптомів, можна припустити певний патологічний стан, який характеризується виникненням болю:

– тупий біль внизу живота в сукупності з кровотечами, що не мають зв’язку з менструацією, найчастіше виникає при запальних процесах жіночої статевої системи;

– якщо біль супроводжується підвищеною температурою – найімовірніше, мова йде про інфекційні захворювання малого таза. Про наявність інфекції також говорять патологічні виділення зі статевих шляхів;

– на патології сечовивідних шляхів вказує біль внизу живота разом з порушеннями сечовипускання;

– про патологіях шлунково-кишкового тракту говорить біль в поєднанні з нудотою, блювотою, втратою апетиту;

– сильний біль внизу живота справа, інтенсивність якої то стихає, то наростає, є типовим симптомом апендициту.

Періодичність і тривалість больових епізодів вказують на гострий або хронічний характер певного захворювання. Так, виникнення нападів гострого болю, яка триває кілька годин, може свідчити про загострення хронічного захворювання.

Хвороби з симптоматикою болю внизу живота

Як вже було сказано, у жінок біль внизу живота може з’являтися з багатьох причин, але найбільш часто подібний симптом свідчить про наявність гінекологічного або урологічного захворювання. До найбільш поширених патологій жіночої сечостатевої системи відносять:

Запалення матки і придатків

Починається майже завжди гостро і супроводжується підвищенням температури тіла, болем і ознаками загальної інтоксикації організму.

  • Якщо наявний аднексит, то біль локалізується внизу живота збоку.
  • При ендометриті біль локалізується посередині.
  • При хронічному сальпінгоофориті болі мають постійний, ниючий характер.

Всі запальні хвороби матки і придатків лікуються антибіотиками, які призначає лікар-гінеколог після комплексного обстеження. В жодному разі не варто займатись самолікуванням.

Міома матки – доброякісне захворювання, яке характеризується утворенням пухлини, яка при досягненні великих розмірів може тиснути на сусідні органи, викликаючи больові відчуття.

Ускладнення при кісті яєчника: якщо на яєчнику є кістозне утворення, гострий біль може свідчити про його розрив або перекручування. В цьому випадку потрібне екстрене лікування.

Позаматкова вагітність – ще одне патологічне стан жінки, при якому внизу живота виникають приступоподібні болі, які можуть супроводжуватися кровотечами. Якщо станеться розрив маткової труби, біль стане дуже гострою і різкою. Подібне стану вимагає негайного хірургічного лікування.

Цистит, пієлонефрит, сечокам’яна хвороба.

Запалення сечового міхура (цистит) супроводжується гострими, ріжучими болями в надлобковій області, що посилюються при сечовипусканні. Пієлонефрит характеризується болями в ділянці нирок і внизу живота. Запалення сечового міхура і нирок протікає на тлі підвищення температури з проблемами при сечовипусканні і запальними аналізами сечі.  Ознаками сечокам’яної хвороби є біль у попереку, гематурія та вихід солей і каменів із сечею. Біль може бути гострим та тупим. Інтенсивність залежить від локалізації каменів. Малорухомі камені викликають тупий біль. Він може посилитися при активних рухах чи великій кількості вжитої рідини. Гострий біль проявляється як ниркова колька. Лікування хворих з приводу каменів нирок і сечоводів може бути консервативним, інструментальним і оперативним. Який метод застосовувати – визначає лікар уролог після детального обстеження на сучасному обладнанні.

Що робити при болях внизу живота

Якщо вас протягом якогось часу турбують болі внизу живота, не варто відкладати візит до клініки, так як вони можуть бути симптомом небезпечного захворювання, що загрожує серйозними ускладненнями. Для постановки вірного діагнозу вам треба буде пройти у нас комплексне обстеження, яке може включати в себе ті чи інші види досліджень (УЗД, аналіз крові тощо).

Лікування буде призначено лікарем, в залежності від виявленого захворювання. Дуже важливо строго дотримуватися всіх рекомендацій, щоб не допустити розвитку ускладнень і якомога швидше позбутися від неприємного болю внизу живота.