11 Грудня, 2017

Біль внизу живота у чоловіків

Біль внизу живота у чоловіків може бути спричинений різними факторами. Досить часто трапляється так, що чоловіки зовсім не звертають увагу на больові симптоми. Болить внизу живота? Дрібниці, само пройде! Аж коли вже біль стає зовсім нестерпним – тоді розуміють, що потрібен лікар уролог: консультація і досить часто оперативне втручання.
Така поведінка є вкрай нерозсудливою: адже дуже часто причину різних неприємних симптомів можна ідентифікувати на ранніх стадіях. Коли і усунути її значно простіше. Лікар уролог проведе кваліфікований огляд  з допомогою всього необхідного устаткування та надасть професійні рекомендації.

Ознаки патологій

Дуже часто болі є ознакою запального процесу. Наприклад:

  • Запалення яєчок. Одна з ознак цієї патології є біль в паховій області
  • Запалення передміхурової залози – простатит. Це захворювання може викликати сильні больові відчуття внизу живота у чоловіків. Вони посилюються під час дефекації чи сечовипускання. Біль може віддавати в задні прохід або в крижі.
  • Цистит. Хвороба, що може бути спричинена різними факторами, серед яких: частий стрес, переохолодження, зниження імунітету чи нездоровий спосіб життя. Окрім болю, однією з ознак циститу є печіння в надлобковій зоні, часте сечовипускання, гематурія, зміна кольору сечі (більш мутна), та інші. Захворювання дуже небезпечне тим, що воно протікає дуже стрімко і швидко переходить в хронічну форму. Тому лікування треба починати вже при перших симптомах, коли хворобу можна ефективно вилікувати.
  • Біль може бути спричиненим злоякісними чи доброякісними пухлинами на статевих органах та органах сечостатевої системи. При утворенні пухлин сечового міхура, окрім тупого болю в надлобковій зоні проявляються ще такі ознаки: прискорені позиви до сечовипускання, дискомфорт в кінці процесу сечовипускання, кров у сечі. Часто біль може мати локалізацію: сильніше зліва або справа.
  • Різноманітні хвороби та патології сечостатевої системи. Це можуть бути камені в нирках, сечокам’яна хвороба, пієлонефрит тощо. При пієлонефриті болі внизу живота можуть супроводжуватись такими ознаками, як озноб і лихоманка, підвищення температури тіла.
  • Переохолодження. Це негативне явище може стати причиною простатиту і навіть гірших ускладнень – проблем із потенцією.
  • Нераціональне харчування. Проблеми із травленням можуть призвести до виразкової хвороби, що викличе болі внизу живота різного характеру: різкі чи ниючі.

Як бачимо, причини болю можуть бути різні. Так само, як і наслідки. Тому не варто ставити діагноз самому собі, а нехай це зробить кваліфікований фахівець. Варто записатись до уролога на прийом та отримати професійне заключення щодо свого стану здоров’я.

Варто зазначити, що однією з найчастіших причин болів в животі у чоловіків старше 40 років – є простатит. Ця хвороба часто протікає у прихованій формі. Основними ознаками запалення простати є тягнучий біль внизу живота та ріжучий біль при сечовипусканні. Також больові відчуття поширюються на область паху, промежину, яєчка; з’являються проблеми із ерекцією. Лікування простатиту складніше, аніж профілактика. Тому важливо вчасно виявити проблему.

 

Класифікація типів болю

  1. Раптовий біль. Він може свідчити про гостроту патології. Це можуть бути всілякі розриви органів, проблеми з сечостатевої системою або травним трактом. Наприклад, для гострого болю характерна непрохідність сечовивідних шляхів, непрохідність кишечника, гостра патологія очеревини.
  2. Якщо ж біль починається поступово, то це свідчить про запалення або про мляво текучий процесі. Ним дуже часто нехтують, що є помилкою.
  3. Безперервні болі в нижній області живота у чоловіків часто бувають при запаленнях.

Варто вкотре зауважити, що будь-яким із видів болю нехтувати не можна. Потрібне ретельне урологічне обстеження у досвідченого лікаря. І чим раніше воно буде зроблено, тим раніше буде виявлено причину болю: не обов’язково це буде захворювання чи патологія – ваші страхи будуть розвіяні.

Тому звертайтесь до фахівців та будьте здоровими!