26 Жовтня, 2017

Поява крові в сечі (гематурія)

Існує декілька причин, через які в сечу потрапляє кров. Це інфекційні захворювання, запальні процеси, травми сечоводів, сечокам’яна хвороба, тощо.

Групи ризику

Зазвичай, поява незначної кількості крові в сечі свідчить про пошкодження верхніх відділів сечостатевої системи (нирок). Тоді як велика кількість крові у сечі може вказувати на проблеми у нижніх відділах. Таких як уретра, сечоводи, сечовий міхур. В осіб віком менше 40 років гематурії найчастіше спричинені каменями в нирках чи інфекційними хворобами сечоводів. В групи людей старше сорока кров у сечі може бути ознакою раку нирок, передміхурової залози чи сечового міхура. Інколи гематурія може бути викликана цілим комплексом причин.

Поява сечі у крові – є чи не найголовнішою мотивацією звернутися до лікаря. Важливо зазначити, що кров у сечі з’являється опісля болю в попереку чи ниркових кольок. Біль дуже часто ігнорують та запивають знеболюючими препаратами, вважаючи їх несерйозними чи недостатніми підставами для звернення до лікаря. А кров уже з’являється пізніше і до медиків у цих випадках звертаються активніше. Саме професійний уролог зможе провести якісне обстеження з використанням сучасного обладнання. І вже за результатами обстежень визначити причини появи крові у сечі та поставити правильний діагноз.

Причини появи крові в сечі

Гематурія може бути спричинена:

  • Каменями в нирках,
  • Інфекціями в сечоводах чи геніталіях;
  • Каменями, пухлинами у сечовідному каналі;
  • Раком нирок;
  • Порушенням згортання крові;
  • Травмами верхніх або нижніх відділів сечовидільної системи;
  • Звуженням сечовивідного каналу.

Інколи сеча може змінювати забарвлення і це явище помилково сприймають як гематурію. Сеча може змінити колір через певні продукти харчування (червоний буряк, ягоди, ревінь, харчові барвники чи лікарські препарати.
В будь якому разі – при появі цих небезпечних  симптомів варто обов’язково звернутись до професіоналів. Які в першу чергу призначать лабораторний аналіз крові та обстеження на необхідному медичному обладнання.