29 Листопада, 2018

Нефроскопія: застосування і проведення процедури

Черезшкірна (перкутанна) нефроскопія – це один із методів огляду порожнинної системи та мисково-сечовідного сегмента нирки завдяки введенню в організм ендоскопа.  Це сучасна та безпечна процедура, яка потрібна задля підвищення ефективності процесу лікування.

Як відбувається нефроскопія

Переважна більшість із цих процедур відбуваються в положенні лежачи на животі. Черезшкірна нефросокопія – це один із малоінвазивних методів лікувально-діагностичного втручання в порожнину нирки. Проводять цю процедуру, зазвичай, після епідорального або ендотрахіального знечулення. Після введення в порожнинну систему нирки контрастної речовини, хірург під рентгеноскопічним контролем робить надріз шкіри розміром 1 см. В нижню, середню або верхню чашечку вводять голку і, діставши контрасну речовину, вводять струну. По голці і по струні розширюється канал, прилизно до 1см в діаметрі. Далі встановлюється нефростомічний анплац – тефлоновий кожух. Що і є доступом в порожнисту систему для нефросокопа. Ввіши нефроскоп з циркулюючою промивною системою фізрозчину, фахівець  може оглянути порожнинну систему нирки, діагностувати камінь або іншу систему хвороби. Відповідно, провести малоінвазивне втручання – контактно роздробити та евакуювати камінь: з допомогою лазера, ультразвуку, пневматичним літотриптором. Також лікар може розширити або розсікти звуження мисково сечовідного сегменту .

Переваги та недоліки нефроскопії

Основна перевага нефроскопа – це рухливість дистального кінця, завдяки чому можна оглянути майже всю порожнинну систему нирки та сечоводу (до середньої третини). Це дає змогу отримати великий масив інформації про стан нирки, перебіг захворювання, підібрати оптимальний варіант лікування, спрогнозувати певні процеси.

Записатися до уролога: +380505880025; м. Львів, Вул. Чернігівська,7 ЛОКЛ, урологічне відділення, кабінет літотрипсії

Серед  недоліків можна виділити – невеликі розміри іригаційного каналу, дещо обмежена видимість, можливі труднощі з орієнтацією. Також час служби інструмента – відносно недовгий. Щодо ускладнень, викликаних нефроскопією, то занадто довге витікання іригаційного розчину в паранефральний простір спричиняє так звану «водну інтоксикацію організму». Тривалий час підвищеного тиску в порожнинах нирки може спричинити інфікування сечі та виникнення пієлонефриту і бактеріотоксичний шок.

Щоби убезпечитись від цих речей і унеможливити їх виникнення, нефроскопію обмежують у часі (годину – півтора). В процесі проведення використовують тефлоновий кожух, щоб покращити відтік рідини. Обов’язковими є антибактеріальна терапія до і після процедури, застосовують стерильні ізотонічні розчини.

Нефроскопія у Львові

Таку процедуру у Львові роблять у Львівській обласній клінічній лікарні, урологічному відділенні. Там працюють професіонали, які проведенням подібних процедур займаються майже 20 років – вони знаються на своїй справі.