26 Лютого, 2018

Коли потрібно звертатися до уролога

Лікар уролог – спеціаліст, що спеціалізується на діагностиці та лікуванні хворіб органів сечовидільної системи (сечовий міхур, сечовивідні шляхи, нирки, органи статевої системи у чоловіків). Існує стереотип, ніби уролог – лікує лише чоловіків, а жінкам потрібно звертатись до гінеколога. Це не так. Жінкам також буває потрібна консультація уролога та фахова допомога. Просто статистично, частіше звертаються за допомогою чоловіки – в результаті виник такий стереотип.

Дуже часто уролога звертаються тоді, коли ситуація зовсім нестерпна та небезпечна, а терпіти несила та наявні певні дизфункції в організмі. Чомусь існує стереотип, що до уролога звертатись соромно і необов’язково. Чимало хворих надіються, що все пройде «само собою» і якщо болить – треба потерпіти. Насправді, це все не так. З віком людський організм набуває певних змін. Проте це не означає, що має щось хронічно боліти. Високий рівень розвитку простатиту серед чоловіків – це не вікова зміна чи нормальний стан речей, а наслідок катастрофічно низької культури звернень до лікаря. Тому що фахівець уролог на регулярній консультації з допомогою якісного обладнання зможе вчасно виявити певну проблему та нейтралізувати її.

Ситуація  погіршується ще і тим, деякі захворювання сечостатевої системи розвиваються дуже стрімко. І поки хворий вирішує чи звертатись до лікаря, шукає якісь сумнівні методи і терпить усі симптоми – часу не залишається і він змушений звернутися до лікаря із серйозною хворобою. А її можна було вилікувати швидко, легко, безболісно і дешево.

Коли варто звертатися до уролога

Усім особам, які старше 25 років – потрібно двічі на рік проходити профілактичний огляд в уролога. Це дасть змогу вчасно виявляти наявність хворіб та нейтралізовувати їх на ранній стадії.

Існує низка ознак, виявивши які потрібно записатись на консультацію до уролога.

  • Коли наявне відчуття не до кінця випорожненого сечового міхура
  • Коли є часті позиви в туалет
  • Коли є різні невеликі проблеми із сечовипусканням: біль, різь, переривність струменя сечі, слабкий тиск струменя сечі, неможливість сечовипускання в певних позах, нетримання сечі, тощо
  • Поява крові в сечі, гнійних домішок чи помутніння
  • Болі в попереку або внизу живота (у чоловіків і жінок), зі зміною локалізації болю. Навіть легкий, не дуже інтенсивний тупий біль – привід звернутися.
  • Біль в пенісі та яєчках, дивні відчуття (свербіж, ущільнення, тиск)
  • Скорочення тривалості статевого акту чи зниження потенції

Які захворювання лікує уролог

Лікарі урологи лікують захворювання, які стосуються сечостатевої системи. Такі як:

В разі виявлення зазначених ознак – варто звернутись до спеціаліста. Фаховий огляд допоможе встановити причину та способи їх усунення.  Не затягуйте, запишіться на консультацію до уролога: 050-58-80-025 або за адресою: м. Львів,вул. Чернігівська 7.
пам’ятайте, що профілактика краща за лікування.